Logotyp
PL EN DE

Browar

Browar znajduje się w piętnastowiecznej, gotyckiej kamienicy, został otwarty w trzynasty dzień miesiąca, a jego nazwa pochodzi od króla który nie stronił od uroków życia a którego serce osadzono w jednej z toruńskich bazylik. Brzmi intrygująco? Dokładnie! Jan Olbracht Browar Staromiejski to klimatyczne miejsce, pełne niezwykłych historii, ciekawych ludzi, uroczych rodzinnych obiadów i przyjacielskich spotkań. Jest to również jedno z nielicznych miejsc w Polsce mające w swojej ofercie własnoręcznie warzone piwa oraz piwa kraftowe pochodzące z innych browarów rzemieślniczych. W skrócie - dobrego trunku i miłej atmosfery zawsze będzie u nas pod dostatkiem a piwnica z wielokranem to miejsce dla piwoszy uwielbiających eksperymentować z unikalnymi smakami.

Dla tych których goni czas, a chcieliby zrobić jeszcze jeden łyk naszego piwa oferujemy niepasteryzowane piwo na wynos w butelkach 0,33l lub 0,75l

Wiecie co sprawia, że piwo z Jana Olbrachta smakuje tak dobrze? Odpowiedź leży w unikalnych recepturach, kadziach mogących jednorazowo uwarzyć 1000l trunku oraz 10 liczących po tysiąc litrów tankach z których piwo jest bezpośrednio przelewane do kufla. Dzięki temu, zachowuje swój naturalny aromat, świeżość oraz chłód na optymalnym poziomie. A i to dopiero połowa sukcesu, bo reszta to wyjątkowy piwowar. U nas od samego początku to Mirosław Gałka ze swoim zespołem. Jego wiedza na temat piwa jest godna podziwu. Doświadczenie i umiejętności potwierdził m.in. zdobywając srebrny medal w największym w Polsce piwnym konkursie - Chmielaki w 2013 roku, oraz złote medale podczas Birofilii 2012 i w Poznańskim Konkursie Piw Rzemieślniczych 2016.

Po wcześniejszym umówieniu terminu można zwiedzić browar z piwowarem.

Galeria

Jan Olbracht Browar Staromiejski

ul. Szczytna 15
87-100 Toruń

tel. 797 903 333
mail:rezerwacja@browar-olbracht.pl
Godziny otwarcia:

Pon. - Czw. 13:00 - 23:00
Pt. - Sb. 11:00 - 24:00
Ndz. 11:00 - 22:00